On my WAY do Itálie!

Rozhodla jsem se na pár dní vypadnout z Prahy. Proč? Mám za sebou spoustu školení o bio kosmetice, o které vám, při vašich návštěvách v OliOla, ráda povím. Ale chtěla jsem i vidět, osahat si, jak se vyrábí, a jestli to náhodou není celé tak trochu habaďůra, když to zní tak úžasně a ekologicky. No a není. 🙂 O to větší z toho mám radost.

Odlétala jsem v sobotu ráno. Ráno na Ruzyni bylo pošmourné, ale mě už těšila vyhlídka na slunnou Itálii. Letištní kontrola proběhla v pořádku a konečně jsem se uvelebila v letadle. Nezbytné časopisy, ale i letáčky o veletrhu Cosmoprof.

Přistáli jsme a při otevření dveří na mě dýchla italská atmosféra. Zavlál mi vítr do vlasů a přišla jsem si jak hollywoodská star, když jsem sestupovala po schůdkách z letadla. K dokonalosti mi chyběl jen velký šátek na hlavě, který by v ten správný fotogenický moment odletěl.

Ubytovala jsem se v malebném hotýlku a vydala jsem se prozkoumat Cosmoprof. Už bych vám měla vysvětlit o co jde, já se tu furt rozplývám nad Itálií.. Takže Cosmoprof je největší kosmetický veletrh v Evropě. Je tam všechno na co si jen vzpomenete. Moje návštěva  podle toho taky vypadala: pobíhala jsem zmateně od jednoho stánku k druhému a okukovala všechnu tu nádheru. Pak jsem si ale řekla, že bych to teda mohla začít brát zodpovědně a systematicky a nakonec jsem viděla skoro všechno!

Do kufru se o pár dní později budu snažit zabalit, za hlasitého hekání, úžasné knihy s fotkami ještě úžasnějších účesů.

A co je ještě na Bologni zajímavého z mého profesního pohledu? OWAY! Byla jsem tam a byl to voňavý zážitek. Ouvééj! se pak stalo heslem našeho výletu i z důvodu toho všeho chození. 🙂

OWAY Rolland je kosmetická společnost založená roku 1948 v Itálii a před více než 15-ti lety se vydali organickou cestou a založili značku OWAY. Z bylinek a rostlin, které si sami ekologicky pěstují, získávají esenciální oleje a silice, které pak přimíchávají do šamponů, masek, spa kúr a spousty další udržitelné kosmetiky. Mají nádherná políčka plná biodynamicky pěstovaných a hlavně! aromatických rostlin, jako je: rozmarýn, šalvěj a hlavně moje oblíbená levandule..

Ekologie tu není jen na oko, berou jí opravdu vážně! Nejen při destilaci a získávání olejů, ale i při balení kosmetiky do recyklovatelných obalů, jako je: sklo, hliník a papírové krabičky z kukuřičného škrobu.

A co že se skrývá za tajemným heslem biodynamické zemědělství? Rozdíl mezi “klasickým” a biodynamickým zemědělství spočívá v používání organických hnojiv, zásad etického přístupu, ochraně životního prostředí a udržení biodiverzity. Biodynamické zemědělství je součást kosmických procesů a počítá s vlivem planet, hvězd, měsíce, slunce, souhvězdí a jejich umístění ve zvěrokruhu. Otcem této filozofie je Rudolf Steiner, zakladatel antroposofie.

Když už jsem nevěřila, že to může být lepší, byli jsme pozváni na kadeřnickou show. Šikovní kadeřníci a stylisté na krásných modelkách předváděli nejnovější styling a možnosti, jak s vlasy moderně pracovat. Už se nemůžu dočkat, až fotky právě odsud ukážu kadeřníkům Jirkovi a Míše, určitě načerpají novou inspiraci!

No a nebyla bych to já, kdyby přeci jen nepřišla nějaká katastrofa na konec. Při odletu zpátky do jarní Prahy nás nemile překvapila letištní stávka, která nám samozřejmě vytvořila velmi dlouhé zpoždění. Ještě, že existují letištní kavárny s dobrou kávou,  připojením k WiFi, odkud vám právě dopisuji první článek na blog.

Dejte mi vědět, jestli byste o další takové povídání měli zájem. Mě to moc baví, a hlavně jsem si tu “služební” cestu moc užila. Tak co nás čeká příště?! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *