Jedovatá kosmetika

Rozhodli jsme se, že je na čase vás seznámit s těmi “nejběžnějšími” jedy, které máte nejspíš všichni doma. Pokud nezačnete číst ta drobná písmenka na všech šamponech a odlakovačích, budete dál svoje tělo vystavovat těmto nebezpečným látkám.

Rádi vám u nás v salonu s tímto kosmetický detoxem pomůžeme. Naše Oli už doma nemá jedinou kosmetiku, která by tyto chemikálie obsahovala a nemůže si to vynachválit.

Tak se pojďme společně mrknou, jaký chemický arzenál se nachází v našich koupelnách a kosmetických taštičkách.

Parabeny -> Alergen

Parabeny jsou soli (konzervanty), které masově využívá nejen kosmetický ale i farmaceutický průmysl. Objevují se v šamponech, zubních pastách, v krémech normálních i těch na opalování a lubrikantech.

Propylenglykol -> Alergen

Propylenglykol je zvlhčovadlo. Opět se objevuje jak v kosmetice, tak ve farmacii a novinkou je tabákový průmysl, konkrétně e-cigarety. Tento alergen se vyskytuje zejména v zubních pastách, ústních vodách a lubrikantech

Imidazolidinyl-urea + DMDM hydatoin -> Alergeny, karcinomy

Pozor! tyto konzervanty postupně uvolňují formaldehyd do těla. Formaldehyd všichni známe ze školních kabinetů, kde v tomto nálevu byly uloženy největší chlouby přírodopisného kabinetu.

Xylenové pižmo + Galaxolid + tonalid -> Karcinom, plodnost

Všechny tyto látky jsou silně aromatické. Používají se v kosmetice jako fixátory vůně, ale najdeme je i v textilních změkčovačích a osvěžovačích vzduchu.

Ftaláty -> Alergen, plodnost

Ftaláty jsou skupiny látek, které dokáží změkčovat plast. Většinou se ve složení ani neuvádí. Odhalit je tedy je složité, zejména pod obyčejnými názvy jako je – parfemace. Vyskytují se v lacích na vlasy, rtěnkách a lacích na nehty.

Laurylsulfát sodný -> Kožní problémy, imunita

Jde o velmi levné a účinné pěnidlo. Tudíž je velmi oblíbený u výrobců zubních past, mýdel a šamponů, ale i čistících prostředků do domácnosti.

Těchto jedů samozřejmě existuje celá řada. Chemie je v tomto směru opravdu bohatá. Pokud byste se rádi dočetli o dalších jedech, které můžete běžně potkat v obchodech a drogeriích, nezapomeňte článek sdílet ať víme, že vás takové čtení baví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *