BIO sušenky

Recept na zdravé BIO sušenky, verze i pro vegany!

Skoro každý z vás se po návštěvě v OliOla ptá na recept na sušenky, které podáváme v našem salonu. Víte, že je pro vás peče s láskou samotná Oli, majitelka salonu? 🙂 Sušenky jsou zdravou alternativou k mlsání a my jsme se rozhodli, že se s vámi, o ten její tajný recept, podělíme. 😉 Pomalu ale jistě nám totiž  začínám podzim a k takovému detoxikačnímu čaji není nic lepšího na přikusování, než právě tyhle sladké dobrůtky!

Tak jdeme na to! Celé nám to zabere jen 25 min!

Ingredience měříme “na hrníčky” 🙂 cca 0,25l, váhu tedy vůbec nepotřebujete! Pokud s námi jedete na stejné vlně, snažte se ingredience nakoupit v bio kvalitě. Sušenky jsou hlavně o vašich chuťových preferencích a proto asi nikdo neupečeme ty stejné. 🙂 Každý plech bude originální.

Co budete potřebovat:

  • 1 hrníček celozrnné mouky
  • 1 hrníček vloček (např. směs vloček z CountryLife)
  • ½ hrníčku třtinového cukru
  • 1 prášek do pečiva
  • 3 lžíce medu, vegani použijí agávový sirup
  • ½ kostky másla, vegani použijí kokosový olej
  • 1 lžičku skořice nebo špetku vanilky, nebo můžete úplně vynechat
  • ½ hrníčku toho jaké sušenky chcete mít, fantaziii se meze nekladou: ořechy jako třeba mandle, nebo kokos, kakao, rozinky,..

Postup:

Jelikož tyto sušenky jsou poměrně rychlé na přípravu, rovnou si předehřejte troubu na 160°C. Teď už si ale připravte misku a dejte dohromady všechny suché ingredience. Pak si opatrně rozehřejte máslo a přidejte do něj med. Tuto směs nalijte do připravené mísy k suché směsi. Pečlivě promíchejte.

Připravte si 2 plechy vyložené pečícím papírem. Lžičkou tvarujte hrudky, které trochu rozplácnete – nechte mezi nimi dostatečné rozestupy. Pečete 15 – 20 minut (dle vaší trouby) až sušenky zezlátnou. Poté je vyjměte z trouby, i s pečícím papírem je sundejte z plechu a nechte vychladnout. Měkké sušenky po vychladnutí ztuhnou.

Pochlubte se nám se svými výtvory! Označte nás na svojí fotce nebo přidejte hashtag: #OliOlaSušenky

 

Tak dobrou chuť a krásně barevný podzim!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *